top of page

OZ "SLNEČNÝ ATELIÉR"

Milí priatelia,

v septembri 2020 sme založili v Dúbravke občianske združenie Slnečný Ateliér.

Na začiatku sme boli tri: Aďka Hahnová, Zuzka Ružeková a Danielka Mlynárová.

Oslovili sme záujemcov a tešíme sa, že OZ Slnečný Ateliér už má prvých pár desiatok členov.

 

Zmyslom OZ je, aby sme spoločne vytvárali niečo užitočné, čo nás baví a teší ... pohybové, vzdelávacie, kultúrne a ďalšie verejnoprospešné aktivity ...

podakovanie clenom OZ.jpg

 

Centrum, kde cvičíme teraz, funguje ako Ateliér Surya s.r.o. a my máme veľa pekných nápadov, ktoré je však zložité realizovať v komerčných podmienkach s.r.o. a aj preto sme založili občianske združenie. Uplynulý rok bol veľmi náročný z ekonomickej stránky a my sme museli venovať veľa úsilia, aby sme sa Vám i takto po roku mohli ozvať, že sme to zvládli a centrum stále funguje. Rozhodli sme sa, že niektoré aktivity nebudeme robiť ako Ateliér Surya s.r.o., ale ako OZ Slnečný ateliér.

Radi by sme Vás pozvali do Občianskeho združenia. 

Celé OZ je na dobrovoľnej báze. Povinnosti nevyplývajú žiadne, max 1x za rok budeme robiť valné zhromaždenie. Účasť nie je povinná, ale vítaná, aby sme sa videli, počuli a spolu mohli niečo pekné vytvoriť. Mnohí z Vás ste aktívni a šikovní a pomáhate v Ateliéri aj bez toho, aby sme Vás o niečo prosili ....niekedy stačí naozaj málo. Vy sami nás prekvapujete nápadmi. Je nás veľa a ak sa spojíme v spoločnom úsilí a občas Vás pochytí chuť priložiť ruku k dielu,  dokážeme urobiť v Dúbravke veľa dobrých vecí a ešte sa pritom aj zabavíme.

 

Ako môžete prispieť?

- dobrovoľný finančný príspevok môžete zasielať na účet  SK85 8330 0000 0021 0199 7099.

Vopred ďakujeme za každý príspevok. Do poznámky prosím uveďte Vaše meno.

Ide o dobrovoľný finančný príspevok do 10 EUR – môžete si sami určiť výšku od 0 do 10 EUR.

Kto nemôže prispieť finančne, je to v poriadku. Kto chce prispieť viac ako 10 EUR, tak to samozrejme poteší.

- 2-3% z dani z príjmov

- podieľať sa na vytváraní, písaní a podávaní žiadostí na získanie grantov, darov, dotácii

- podieľať sa na realizácii projektov 

- nasmerovať OZ, kde je možné sa zapojiť do zaujímavého projektu (Za uplynulý rok sme ešte ako Ateliér Surya s.r.o. podali 5 projektov, z ktorých boli 3 úspešné ... je to výborný výsledok.  Projekty sme písali ako úplní začiatočníci, bez skúseností .... len s vierou a nadšením, že máme skvelý nápad)

- podieľať sa na organizácii spoločných akcií (Vianoce v Suryi, spoločné posedenia, Deň otvorených dverí .....  napr. na akciu rozložiť stoly, karimatky, po akcii uložiť vybavenie, pripraviť občerstvenie v kuchynke, napiecť domáce koláčiky alebo niečo dobré pod zub, vyvesiť plagátiky, urobiť spoločnú brigádu -  zútulniť prostredie okolo Ateliéru, propagovať aktivity zdieľaním na sociálnych sieťach, napísať príspevok, urobiť fotky na spoločnej akcii .... )

 

Aké sú výhody členstva?

 

OZ môže čerpať financie zo zdrojov,  ktoré s.r.o nemôže dostať.

Z peňazí OZ sa napr. zveľadí priestor Ateliéru, dokúpia sa pomôcky, podporia lektori, vytvoria sa nové aktivity. Vďaka OZ môže Surya fungovať aj ďalej v týchto, z hľadiska ekonomiky, neľahkých časoch.

Členovia OZ budú mať časom výhody – členstvo v OZ chceme naviazať na kurzy a lekcie, ktoré prevádzkuje Ateliér Surya, aby ste mohli mat vstup na niektoré aktivity zdarma alebo so zľavou.

Ak to zhrnieme celkovo, OZ nám má všetkým priniesť benefity. 

Ak ste už členovia aj v iných OZ, to je v poriadku, môžete byť vo viacerých.

 

Už minulý rok sme začali s prípravou prvej aktivity, ktorou má byť  Medzinárodný deň jogy, ktorý sme chceli urobiť zdarma na Ihrisku Pekníkova. Aktivitu sme začali plánovať aj v spolupráci s Miestnym úradom. Keď príde vhodná doba, budeme v tejto aktivite pokračovať.

Budeme sa tešiť, ak Ťa náš nápad oslovil a pripojíš sa.

Prihláška je nižšie.

Prajeme krásny deň!

Zuzka,  Danielka,  Aďka

 

2 % z dane OZ slnecny atelier 2022 plagat.jpg

0905 328 335

Slnečný ateliér

Pod záhradami 62

841 02 Bratislava

IČO: 53287584

IBAN: SK85 8330 0000 0021 0199 7099

 

slnecnyatelier@gmail.com 

Tel: 0905 328 335

bottom of page