top of page
Power joga

Power joga

Power joga je silová a zároveň dynamická zostava jednotlivých jogových pozícii asán, synchronicky zladená s dychom.  Je to práca s vlastnou váhou, ktorá posilní vonkajšie aj vnútorné svaly, odbúrava svalové napätie, tvaruje postavu, dodáva energiu, zlepšuje kondíciu, flexibilitu i silu.

Je zameraná na dosahovanie harmónie tela a mysle, rozvoj nielen fyzických, ale aj psychických schopností, odbúravanie stresu a napätia. Je vhodnou prevenciou bolestí chrbta veľakrát spôsobených nesprávnym držaním tela, zlými pohybovými návykmi, jednostranným zaťažením, atď.

Joga s príbehom

Joga s príbehom

Joga s príbehom, joga pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Preži aj Ty u nás v ateliéri svoj príbeh....rozcvič svoje telo, nájdi pokoj duše, pocíť moment lásky. Čaká Ťa príjemná hudba, vzácne kamienky, aromaterapia, soľné lampy, sviečky.... Joga nás vedie k pochopeniu a spoznaniu seba a toho, čo je mimo nás.

 

Aďka 

Yoga in English

Joga v angličtine Yoga in English

Yoga is a very broad concept coming from Indian teachings. It is a system of physical and spiritual techniques to achieve the balance of body and soul. During our sessions we will focus on physical exercise based on traditional yoga.

Yoga is based on postures ASANAs – each of them has specific effects not only on strengthening muscles and improving flexibility, but also on activation of blood circulation and enhancing activity of internal organs.

Holding a posture for several seconds may also stimulate the meridian paths and help to remove both physical and psychical blocks. The dynamic part - vinyasa is as a flowing sequence of specific asanas coordinated with controlled movements of the breath, which is, for example, the traditional sun salutation.

 

Each session  is composed of several parts  starting from  a warm-up, after which we move on  to more dynamic part -vinyasa, followed by  balance  postures  and   stretching focused on holding the  positions for longer time in order to consciously stretch the muscles and tendons. Finally we immerse into relaxation.

The sessions are led as a course in which we go through individual asanas from simple ones to more and  more  advanced.

Kaligrafická joga

Kaligrafická joga

Joga s vedomým prúdením energie Qi (Chi)

Cvičenie je veľmi príjemné, uvoľňujúce prúdenie, podobné tancu, ktoré podporuje hĺbkovú regeneráciu na fyzickej aj mentálnej úrovni. Podporuje v nás schopnosť znovu objaviť náš voľný, ľahký a intuitívny pohyb. Ide o 3-dimenzionálny špirálový pohyb prepojený so správnym dýchaním, ktorý  pomáha uvoľňovať blokády v tele a tým podporuje prúdenie Qi (Chi). Nejde o pohyb založený na fyzickej sile. 

Kaligrafická joga je prepojením TAI CHI, QI-GONG, JÓGY A KALIGRAFIE. 

Zakladateľ tejto školy: Majster Zhen Hua Yang vyvinul kaligrafickú jogu aj na základe potreby okruhu jeho žiakov praktikujúcich jogu a učiteľov jogy, ktorí hľadali praktický, explicitný a priamy spôsob ako pracovať s energetickým systémom tela, pričom rešpektoval potreby Západu. Kaligrafická joga na základe celostného prístupu účinne prepája starobylú techniku Dantienového dýchania s jednoduchým špecifickým pohybom, čím povzbudzuje a obnovuje 3 základné obehové systémy v ľudskom tele: krvný, nervový a tráviaci. Dochádza tak k transformácii zvnútra, na bunkovej úrovni a úrovni DNA, pričom sa spúšťajú prirodzené samoliečivé schopnosti organizmu.

Cvičenie kaligrafickej jogy prináša obnovenie našej prirodzenej rovnováhy a zdravia na bunkovej úrovni, tým že stimuluje prirodzený spôsob liečenia, pomáha nám budovať silnejšie, zdravšie, ohybnejšie a mladšie telo, voľnejší a slobodnejší pohyb, budovanie a prúdenie  energie QI, rovnováhu medzi naším fyzickým a mentálnym stavom, väčší pokoj a šťastie, liečbu rôznych zdravotných problémov spojených s pôsobením oxidačného stresu (vysoký alebo nízky krvný tlak, alergie, astma, tráviace problémy, nespavosť, problémy s pohybovým aparátom, depresie, nadváha, a pod.)

 

Qi-gong (Chi-kung) a kaligrafická joga je vhodná pre všetkých.

Joga pre seniorov

Joga pre seniorov

Senior joga je pre každého, kto si rád zacvičí jednoduché, ale veľmi účinné cvičenia. Tieto jogové cvičenia Vám pomôžu zlepšiť rovnováhu a stabilitu, predísť osteoporóze, zlepšiť pohyblivosť kĺbov a pružnosť svalov. Relaxačné techniky pôsobia na zlepšenie spánku a sú skvelou prevenciou depresie a úzkosti. Joga je šanca na zmenu k lepšiemu a zdravšiemu životu aj pre ľudí v zrelšom veku!

Relax Yin joga

Relax Yin joga

Meditatívne vedená hodina zameraná na uvoľňovanie.

Počas hodiny si prejdeme 6 – 8 špeciálnych yinových pozícií v ľahu alebo sede.  Natiahneme skrátené svaly, vyživíme kĺby a najmä fascie. V pozíciách ostávame pár minút. Každá pozícia sa vždy plne prispôsobí možnostiam tela pomocou vankúšov, bločkov a podobne, takže telo sa v nej dokáže úplne uvoľniť ,,rozpustiť“.

 

Podobné sa deje aj na mentálnej báze – rozpúšťame a uvoľňujeme nahromadené napätie. Fascie úzko súvisia s emocionálnym prežívaním človeka. Keď sa uvoľní telo uvoľní sa aj myseľ. Na záver je krátka vedená meditácia na rozvoj láskavosti a súcitu – mettá.

Cvičenie Yin jogy nie je vhodné po úrazoch, operáciách kĺbov a pri hernii disku. Ak máte niektorý z týchto zdravotných problémov poraďte sa s fyzioterapeutom, ktoré spevňujúce cvičenie by bolo pre Vás najvhodnejšie.

 Hatha joga 

Hatha joga

Prepojenie tela a mysle...

Hatha joga je systém pozostávajúci z 12 základných jógových pozícií a ich variácií - asán, ktoré majú určitý nadväzujúci systém. Primárne pracujú s chrbticou a centrálnym nervovým systémom. Pôsobia špecifickým spôsobom nielen na fyzické telo, ale aj na psychiku. Cvičenie pozostáva z asán, pranayámy a meditácie. Ide o prepojenie tela a mysle, získanie energetickej rovnováhy. Má pozitívne zdravotné účinky.

Pravidelné cvičenie vedie k upokojeniu mysle, posilneniu tela a jeho flexibilite.

Hatha joga je vhodná pre všetkých

Gravidjoga
Joga na chrbticu

Joga na chrbticu s fyzioterapeutkou

Na lekciách jogy pre zdravú chrbticu vychádzame z tradičnej hatha jogy s dôrazom na zdravotný účinok jogy na chrbticu a zdravé držanie tela.

Pri cvičení vychádzame z pohybových potrieb nášho tela a záťaží, ktoré nám prináša táto uponáhľana doba, aby sme mohli nastoliť rovnováhu a harmóniu v tele aj na duši, čím sa naša chrbtica dostáva do rovnováhy a následne môže liečiť.

 

Na úvod lekcie je zaradené krátke dychové cvičenie, aby sme sa upokojili, ukotvili v tele a správne sa naladili na cvičenie . Nasleduje zostava jogových pozícií s dôrazom na ich správne prevedenie a pohybové možnosti nášho tela. Na záver nasleduje cca 10 min. relaxácia v obľúbenej jogovej pozícii šavasana.

Cvičenie prebieha v pomalšiom tempe v rytme s dychom a nie je fyzicky veľmi náročné.

 

Cvičenie je vhodné pre každého vrátane seniorov. Nie sú potrebné predošlé skúsenosti s jogou. 

bottom of page