top of page

O ATELIÉRI SURYA

Ateliér Surya je miestom, kde môžete prísť a vypnúť od vašich každodenných starostí a povinností v práci, doma a bežnom živote, objaviť pokoj a spoznať samého seba. 

Príbeh Ateliéru Surya

 ​

​Ateliér Surya vznikol ako moje poďakovanie za to, že mi bola daná druhá šanca žiť život na tomto svete. Rada túto skúsenosť odovzdávam ďalej a teší ma pomáhať ľuďom upevňovať ich zdravie, nájsť pokoj v duši, pochopiť svoju cestu. Chcela by som pracovať na tom, aby Ateliér Surya bol miestom, kde stretnete svojich priateľov a bude Vám veselo a príjemne alebo prídete vtedy, keď prídu ťažšie chvíle a budete potrebovať pomoc.

Volám sa Aďka, mám 43 rokov a môj pokojný rodinný život narušila najskôr choroba a vzápätí na to, niečo ako „lekárska nehoda". Z jedného dňa na druhý sa mi otočil život a ja som zostala ležať v nemocnici na hranici života a smrti po ťažkej operácii, pripojená na prístroje s mnohými jazvami na bruchu.  Nebolo isté, či sa ešte vrátim domov. Odrazu sa mi všetko vytratilo z dosahu - moje deti, manžel, mama, rodina, práca podnikateľky... zostalo zúfalstvo, strach, ale aj obrovská vôľa vrátiť sa z nemocnice domov.

 

Dostala som úžasný dar - šancu žiť ďalej. A potom som dostala ešte niečo viac – MOŽNOSŤ POROZUMIEŤ. Moje zdravotné problémy boli len ukazovateľom toho, že niečo vo svojom živote nerobím správne. Začala som sa venovať sebe - liečila som postupne svoje rozbité telo aj dušu. Mala som pocit, že to všetko, čím som si prešla a čo dobré z toho vzišlo, chcem odovzdávať ďalej. Začala som viesť hodiny jogy.....nazvala som ich JOGA S PRÍBEHOM. Na prvej hodine to bol môj príbeh, na ďalších som sa snažila pochopiť príbehy ostatných ľudí, ktorí prichádzajú a dať im možnosť porozumieť sebe, aj tomu, čo je mimo nás.

Joga mi pomáha a urobila môj život krajším. Verím, že aj ja dokážem poskytnúť pomoc druhým ľuďom v rámci mojich možností a schopností. Páči sa mi myšlienka vzájomnej pomoci, ktorá sa nekončí len prijatím pomoci, ale jej ďalším šírením. Preto vzniklo harmonizačné a vzdelávacie centrum v Bratislave Dúbravke. Má krásne meno Ateliér Surya. Surya znamená v staroindickom jazyku slnko. Je to také naše slnečné miesto. A ateliér? Keď sme vymýšľali názov, môj syn sa ma opýtal, „prečo ateliér? mami, veď  tam sa niečo vytvára“....a ja mu vravím, že to presne vystihol....áno, niečo pekné sa tam bude vytvárať a nemusí to byť vždy len hmotnej povahy.

Dnes sa venujem joge, tomu aby nám to v Ateliéri dobre fungovalo, tiež mojej mnohoročnej práci v maličkej firme so sviečkami, aromaterapiou, eko a bio výrobkami a darčekmi www.dekoracie.sk. Ešte utieram doma prach, umývam vaňu a podpisujem žiacke knižky :-)

Aďka Hahnová

Podstata v šírení myšlienky Mission Life je určená nielen pre tých, ktorí dávajú, ale posolstvo pomoci šírime aj medzi tými, ktorí pomoc dostávajú – obdarovaní – prijímatelia týchto darov.

Ďakujeme občianskemu združeniu MISSION LIFE za pomoc pri založení Ateliéru Surya.

Poďakovanie Veronike Kotradyovej

Z celého srdca ďakujeme za návrh interiéru Ateliéru Surya

Doc. Ing. Veronike Kotradyovej, PhD. z BCDlab, FA STUBA. www.bcdlab.eu

Je ozaj veľká radosť počuť od ľudí, ktorí chodia cvičiť do ateliéru, že sa tu dobre cítia, že priestory sa im páčia a je tu dobrá energia, za čo Veronike úprimne ďakujeme.

bottom of page